FBK iu drejtohet klubeve

Basketboll

FBK iu drejtohet klubeve

Më: 8 qershor 2021 Në ora: 12:37
FBK iu drejtohet klubeve

Paraqitja e klubeve për edicionin e ri të garave në FBK prej 7 deri më 21 qershor!

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) njofton të gjitha klubet e interesuara për garim në edicionin e ri të garave se paraqitja e klubeve për të gjitha kategoritë dhe të dyja konkurrencat ka filluar më 07 qershor dhe do të përfundoj më 21 qershor.

Të gjitha klubet e Prince Caffe Superligës së Kosovës paralelisht janë të obliguara të kenë gupmoshat U18 dhe U16 për garat në kategoritë e reja.

Ndërkaq për të paraqitur skuadrën në edicionin e ri të garave në kategoritë e reja U12, U14, U16 dhe U18 (djem/vajza) duhet plotësuar Fletëparaqitjen për edicionin 2021/22 dhe së bashku me certifikatën e regjistrimit si OJQ deri më 21.06.2021 në ora 16:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat