Mitchell në Prishtinë

Basketboll

Mitchell në Prishtinë

Më: 22 korrik 2021 Në ora: 17:37
Mitchell në Prishtinë

Klubi i basketbollit Sigal Prishtina nuk qëndron duarkryq por synon të përforcohet në çdo aspekt për edicionin e ri.

Bardhekaltrit përforcohen me një amerikan.  

“Wendell Mitchell lojtari më i ri i KB Sigal Prishtina!

Mitchell luan në pozitën 1, është i gjatë 191 cm, dhe vjen nga kolegji Amerikan Texas.

Mitchell në sezonin e fundit ka luajtur me një mesatare prej 10.2 pikë, 2.7 kërcime, 1.7 asistime” – njofton KB Sigal Prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat