Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

Basketboll

Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

Më: 22 korrik 2021 Në ora: 20:00
Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

Drita do të pres Feyenoordin në “Fadil Vokrri”, në kuadër të raundit të dytë të Ligës së Konferencës.

Nënkampioni i Kosovës vjen në këtë ndeshje pas dy fitoreve me Deçiçin, ku e kaloi me rezultat të përgjithshëm 3-1.

Në anën tjetër gjiganti holandez do t’i nis garat nga ky raund dhe ndeshja ndaj Dritës do të jetë e para zyrtare për ta në këtë sezon.

Janë publikuar formacionet zyrtare për këtë ndeshje:

DRITA: Maloku; Limani, Jamal Cuculi, Blakçori; Vucaj, Jashari, Ajzeraj, Fazliu, Muja; Simonovski.

FEYENOORD: Bijlow; Malacia, Senesi, Fer, Pedersen; Til, Kokcu, Toornstra, Linsen, Sinisterra; Bannis.

Ndeshja fillon në ora 21:00 dhe zhvillohet në stadium “Fadil Vokrri” që do të jetë i mbushur në kapacitetin prej 30 për qind.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat