Kosova para sfidës me Irlandën! Konjusha: Gjysmëfinale e vështirë 

Basketboll

Kosova para sfidës me Irlandën! Konjusha: Gjysmëfinale e vështirë 

Nga: Kemajl Goca Më: 23 korrik 2021 Në ora: 13:52
Kosova para sfidës me Irlandën! Konjusha: Gjysmëfinale e vështirë 

Kombëtarja e Kosovës është e gatshme për ballafaqimin me Republikën e Irlandës, e cila luhet në kuadër të gjysmëfinales së Kampionatit Evropian për shtete të vogla.

Ndeshja luhet nesër në palestrën e sportit në Nikosia, në orën 16.00.

Basketbollistet tona po tregojnë lojëra të mira, të cilat kanë shënuar një fitore dhe pësuar një humbje. 

Image

Kosova startoi me fitore me rezultat 70:68 kundër Qipros, ndërsa në takimin e dytë të Grupit B, pësuan humbje me rezultat 94:65 nga Luksemburgu.

Irma Konjusha, prej basketbollisteve më të mira në vendin tonë, tha se do të jetë një ndeshje e vështirë me irlandezet.

“Gjysmëfinale e vështirë pasi që Irlanda është në vendin e parë në grupin e vet. Ne do të japim maksimumin për këtë ndeshje, jemi duke i bërë të gjitha përgatitjet që të paraqitemi sa më mirë”, tha Konjusha për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat