Avni Ponari konfirmohet si president i FSHB-së

Basketboll

Avni Ponari konfirmohet si president i FSHB-së

Më: 4 shtator 2021 Në ora: 12:37
Avni Ponari konfirmohet si president i FSHB-së

Me 34 vota pro dhe vetëm 3 kundër, Avni Ponari ka fituar mandatin e tij të katërt në krye të Fedetarës Shqiptare të Basketbollit.

Ponari garonte vetëm në këto zgjedhje, ndërsa edhe një herë pati mbështetje të gjerë nga komuniteti i sportit të koshit.

Ndonëse të gjitha shoqatat patën kohën e mjaftueshme për të paraqitur kandidaturat për president, askush nuk doli që ta sfidonte Ponarin.

Ky i fundit vijon të ketë një mbështetje të gjerë në komunitetin e basketbollit, ndërsa tashmë do të certifikojë edhe mandatin e tij të katërt si president i FSHB-së në asamblenë zgjedhore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat