Prizreni 16-Trepça, finalja e madhe e Superkupës

Basketboll

Prizreni 16-Trepça, finalja e madhe e Superkupës

Më: 4 shtator 2021 Në ora: 15:56
Prizreni

Pas shumë ndeshjeve interesante, radha është për finalen e madhe të Superkupës, ku do të përballen Prizreni 16 dhe Trepça.

Prizrenasit për të arritur në finale mundën Dritën bindshëm 106:69 dhe në gjysmëfinale Pejën 96:85, kurse mitrovicasit për të arritur në finale eliminuan Rahovecin 75:71 dhe Golden Eagle Yllin 81:69.

Gjashtë përballjet çerekfinale dhe gjysmëfinale dhuruan mjaft emocione dhe adrenalinë, e kështu pritet edhe finalja e madhe.

Për skuadrën nga Prizreni do të ishte trofeu i parë në histori të klubit, kurse ‘Xehetarët’ pas një periudhë me shumë vështirësi do të fitonin një trofe, për të rritur ambiciet në edicionin e ri.

Të dy skuadrat e duan trofeun e çmuar të Superkupës për të nisur sa më mbarë edicionin e ri.

Finalja e madhe zhvillohet të dielën nga ora 17:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Turneu i Superkupës organizohet nga Federata e Basketbollit e Kosovës.

Për shkak të masave anti-Covid 19 nga Qeveria e Kosovës, finalja, ashtu si takimet tjera zhvillohet pa shikues.

Të gjithë personat në palestër duhet të mbajnë maskë dhe të ruajnë distancën sociale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat