Dëmtimet e shumta pengu i Nets

Basketboll

Dëmtimet e shumta pengu i Nets

Më: 9 shtator 2021 Në ora: 13:25
Dëmtimet e shumta pengu i Nets

Skuadra e Brooklyn Nets kërkon që sezonin e ri të arrijë atë që nuk mundi ta realizojë sezonin e fundit, të fitojë titullin kampion në NBA. Te skuadra ju-jorkeze ka mjaft yje, nga Kevin Durant te James Harden e Kyrie Irving, një ekip që konsiderohet favorite për titull në Konferencën e Lindjes.

Dëmtimet e shumta pengu i Nets të arrinin objektivn sezonin e fundit, por duket se situata është më e mirë tani.

Dy nga yjet e këtij ekipi, Durant dhe Harden, ndodhen në Mykonos të Greqisë për pushime. Gjithsesi, kjo nuk i ka ndaluar që të stërviten së bashku, për të qenë gati për sezonin e ri.

Ata po stërviten së bashku në një palestër në Mykonos, e rezervuar enkas për ta. “Këtë sezon presim shumë nga skuadra, nga vetja jonë. Nëse nuk do të kemi probleme dëmtimi, atëherë mund të jemi në majë”, u shpreh Kevin Durant, që bashkë me “mjekrën” Harden synojnë të shkruajnë historinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat