Sot fillon edicioni i ri në Superligën e Kosovës

Basketboll

Sot fillon edicioni i ri në Superligën e Kosovës

Më: 14 shtator 2021 Në ora: 11:12
Sot fillon edicioni i ri në Superligën e Kosovës

Pas ndeshjeve interesante të Superligës, sot do të fillojë edicioni i ri në Art Motion Superligën e Kosovës.

Sfida hapëse është ndërmjet Dritës dhe Sigal Prishtinës, takim që zhvillohet nesër nga ora 19:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Gjilanasit këtë edicion kanë siguruar elitën në basketbollin e Kosovës, kurse prishtinasit janë skuadra më e trofeshme në basketbollin e Kosovës dhe në këtë edicion kanë ambicie më të mëdha se atë të kaluar, edhe pse edicionin e kaluar fituan Kupën dhe Superkupën. Këtë të fundit e fituan me lojtarë vendorë.

Takimet në elitën e basketbollit zhvillohen pa shikues dhe me masa strikte, për shkak të pandemisë me Covid 19.

Ndeshjet transmetohen ekskluzivisht në Art Motion dhe Kujtesa.

XHIROJA I

E martë

19:00 Drita - Sigal Prishtina

E mërkurë

17:00 Trepça - Golden Eagle Ylli

19:00 Prizreni 16 - Rahoveci

E enjte

19:00 Peja - Bashkimi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat