Të dielën klinikë për trajnerët e Kosovës

Basketboll

Të dielën klinikë për trajnerët e Kosovës

Më: 17 shtator 2021 Në ora: 11:42
Të dielën klinikë për trajnerët e Kosovës

Shoqata e Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës në bashkëpunim me Federatën e Basketbollit të Kosovës organizon klinikën për trajnerë të basketbollit.

Për shkak të situatës me pandeminë, Shoqata e Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës ka njoftuar se klinika do të organizohet në formatin online.

Pjesëmarrja është obligative dhe është kusht për tu licencuar për edicionin garues 2021-2022.

Kjo klinikë do të mbahet me datën 19.09.2021 (e diel), prej orës 10:00 deri në ora 15:00.

Edhe këtë vit do të ligjërojnë ekspertë të njohur ndërkombëtarë si;

Bil Peterson nga SHBA

Ridvan Ekmekci nga Turqia

Ahmet Çaki nga Turqia

John Jakus nga SHBA.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat