Rinia, Tetova Bulls dhe Dibra Eagles, garojnë në Ligën e Tretë të Maqedonisë së Veriut 

Basketboll

Rinia, Tetova Bulls dhe Dibra Eagles, garojnë në Ligën e Tretë të Maqedonisë së Veriut 

Nga: K.G. Më: 17 shtator 2021 Në ora: 19:39
Rinia, Tetova Bulls dhe Dibra Eagles, garojnë në Ligën e Tretë të Maqedonisë së Veriut 

Me 23 tetor starton edhe Liga e Tretë e Maqedonisë së Veriut në basketboll (meshkujt), ku do të garojnë edhe Rinia, Dibra dhe Tetova.

Grupi i Perëndimit përfshin këto ekipe: Mega Basket, Probasket, Tetova Bulls, MKK Kumanova, IBA Basket, Rabotniçki, Albes, Dibra Eagles dhe Rinia. 

Në grupin e Lindjes do të luajnë Kriva Pallanka, Mladinec, Kumanova 2, Sparta, Vardari, Sport Team, Roling dhe Basket Dino.

Java e parë, Grupi i Perëndimit

Probasket - Rinia
Tetova Bulls – Eagle Dibra
MKK Kumanova - Albes
IBA Basket – Rabotniçki
Mega Basket është i lirë

Grupi i Lindjes

Basket Dino - Kriva Pallanka
Mladinec - Roling
Sport Tim - Kumanova 2
Sparta - Vardari

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat