Dinamo së vendin e Goga Basket në Superligë

Basketboll

Dinamo së vendin e Goga Basket në Superligë

Më: 7 tetor 2021 Në ora: 12:36
Dinamo së vendin e Goga Basket në Superligë

Federata Shqiptare e Basktebollit (FSHB) ka konfirmuar skuadrat që do të marrin pjesë në kampionat sezonin e ri sportiv 2021-2022. Gjatë hedhjes së shortit, u zyrtarizua skuadra e Dinamos si pjesëmarrëse në Superligën për meshkuj.

Blutë nga kryqeyteti do të zënë vendin e nënkampionëve të Goga Basket, që u tërhoqën nga kampionati. Për pasojë, numri i ekipeve që do të luajnë në Kategorinë e Parë për femra është reduktuar në 5.

Në total, janë 11 ekipet për meshkuj: 6 në Superligë dhe 5 në Kategorinë e Parë. Ndërsa për femra janë 8 skuadra, të gjitha të grupuara në një të vetëm. Kampionati i basketbollit pritet të nisë në fund të tetorit.

Superliga – Meshkuj, java e parë

Kamza Basket – Teuta

Dinamo – Partizani

Tirana – Vllaznia

Kategoria e Parë – Meshkuj, java e parë

Skënderbeu – Apolonia

Besëlidhja – Flamurtari

Elbasani (pushim)

Kategoria e Parë – Femra, java e parë

Studenti – Flamurtari

Apolonia – Elbasani

Partizani – Vllaznia

Tirana Barleti Basket – Tirana

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat