Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë gjyqtari 24-vjeçar

Basketboll

Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë gjyqtari 24-vjeçar

Më: 9 tetor 2021 Në ora: 17:20
Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë gjyqtari 24-vjeçar

Sporti shqiptar sot ka humbur një tjetër figurë të saj.

Lajmi i trishtë vjen nga radhët e basketbollit ku njoftohet se ka ndërruar jetë gyjqtari Daniel Aliaj.

Aliaj ka ndërruar jetë në moshën 24-vjeçare, ndërsa mësohet se vuante nga një sëmundje e pashërueshme.

Lajmin e bëri publik Federata Shqiptare e Basketbollit me anë të një postimi në “Facebook” ku arbitrin e vlerësojnë si një djalë i cili ishte shumë energjik dhe kishte shumë ambicie.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat