Java e parë në Ligën e Parë

Basketboll

Java e parë në Ligën e Parë

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 14:09
Java e parë në Ligën e Parë

Në mesjavë do të zhvillohet java e parë në Ligën e Parë. Kjo Ligë numëron dhjetë skuadra dhe pritet të jetë shumë interesante, pasi disa skuadra janë përforcuar, varësisht nga synimet që kanë.

Takimi i parë do të jetë ndërmjet Vushtrrisë dhe Dardanëve, kurse të mërkurën pritet ndeshje interesante mes Istogut dhe Marigona Hill Prishtinës.

Të premten do të përballen Borea me Feronikelin, Vëllaznimi me Neë Basket dhe derbi prishtinas ndërmjet AS Prishtinës dhe Prishtinës së Re.

Liga e Parë – Java 1

E martë

16:00 Vushtrria - Dardanët

E mërkurë

15:00 Istogu - Marigona Hill Prishtina

E premte

17:00 Borea - Feronikeli

18:00 Vëllaznimi - NEW Basket

21:00 AS Prishtina - Prishtina e Re

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat