Karabegu në emocione, mendon për kualifikime - Bota Sot
Karabegu në emocione, mendon për kualifikime

Basketboll

Karabegu në emocione, mendon për kualifikime

Më: 30 maj 2018 Në ora: 11:20
Pamje nga një ndeshje

Përzgjedhësi e kombëtares së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg dhe ndihmësit e tij Gyltekin Selimi dhe Ilmen Bajra e kanë publikuar listën e gjerë të kësaj grupmoshe, me ç’rast do të mbajnë edhe grumbullimin e parë.

Stërvitja e parë do të mbahet të enjten më (31.05.2018) me fillim nga ora 16:00 deri në 18:00 në palestrën e vogël të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. karave është në emocione dhe mendon për kualifikime. Ai synon që të  përgatitë ekipin sa më mirë. 

Duhet theksuar se Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) është organizatore e Kampionatit Evropian U18, Divizioni C që do të mbahet në Prishtinë prej 22 deri më 29 korrik 2018.

Grupi A: Moldavia, Armenia, Irlanda, Malta, Monako.

Grupi B: Qipro, San Marino, Kosova Gjibraltar.

Lista e gjerë:

1. Meriton Ismaili 
2. Engjull Sollova 
3. Arbër Sinani 
4. Drin Krasniqi 
5. Veton Jetullahu 
6. Almir Berisha 
7. Edison Gashi 
8. Deniz Simnica 
9. Endrit Berisha 
10. Erhan Sholla 
11. Mendrit Ademi 
12. Engjull Ramaj 
13. Rron Uka 
14. Edonis Devolli 
15. Valdrin Kastrati 
16. Altin Gashi 
17. Idoll Pallushi 
18. Gazzali Maksaqi 
19. Niman Demiraj 
20. Mirlind Zekaj 
21. Shpend Cikaqi 
22. Getuar Arifaj 
23. Don Polloshka 
24. Rinor Emerllahu 
24. Dardan Kapiti 
25. Andi Vrapcani 
26. Rroni Thaqi 
27. Roni Thaqi 
28. Gentian Teneqja 
29. Arbër Zeqiri 
30. Bleart Poterqoi

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera