Garë e fortë, 58 lojtare, një numër i madh do të eliminohen - Bota Sot
Garë e fortë, 58 lojtare, një numër i madh do të eliminohen

Basketboll

Garë e fortë, 58 lojtare, një numër i madh do të eliminohen

Më: 31 maj 2018 Në ora: 13:31
Pamje nga një stërvitje

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) të shtunën (02.06.2018) me fillim nga ora 15:00 deri në 19:00 në palestrën e sportit të kolegjit “ISP” në lagjen “Marigona Residence” do të bëjë përzgjedhjen e basketbollisteve të grupmoshës 2004/05 dhe 2006/07 për në Kampin Nacional, i cili pritet të organizohet nga FBK në fillim të muajit korrik.

Përzgjedhja do të bëhet nga trajnerët Ibrahim Karabeg dhe Albert Sylejmani, të cilëve do t’u asistojnë disa trajnerë me potencial.

Lista e basketbollisteve:

1. Vesa Ballazhi KB Kerasan 2004 Prishtinë 
2. Vernesa Kryeziu Prishtina Kids 2004 Prishtinë 
3. Alisa Ismailia Prishtina Kids 2005 Prishtinë 
4. Olsa Dibra KB Kerasan 2005 Prishtinë 
5. Dea Buçaj KB Kerasan 2004 Prishtinë 
6. Arba Dança KB Kerasan 2004 Prishtinë 
7. Vjosa Spahija Triumf 2004 Fushë Kosovë 
8. Astera Tuhina KB Kerasan 2004 Prishtinë 
9. Etna Rexhepi KB Kerasan Prishtinë 
10. Era Haziri KB Kerasan 2006 Prishtinë 
11. Fatlinda Selmani KB Kerasan 2006 Prishtinë 
12. Sara Ismalaj Prishtina Kids 2007 Prishtinë 
13. Klesta Shatri KB Kerasan 2007 Prishtinë 
14. Eljesa Kurshumlija KB Kerasan 2006 Prishtinë 
15. Rinesa Orllani KB Kerasani 2006 Prishtinë 
16. Elsa Morina Prishtina e re 2004 Prishtinë 
17. Rrezja Morina Prishtina e re 2006 Prishtinë 
18. Donesa Shoshi Prishtina e re 2006 Prishtinë 
19. Dua Luhani Prishtina e re 2008 Prishtinë 
20. Tia Tuhina KB Kerasani 2006 Prishtinë 
21. Ardiara Shkeli Mitrovca 17.08.2004 
22. Ilba Haxha Trepca Mitrovicë 12.01.2005 
23. Alketa Muja Trepca Mitrovicë 31.05.2005 
24. Sara Sylagji Trepca Mitrovicë 06.05.2004 
25. Aulona Jashari 
26. Bleona Meholli Trepca Mitrovicë 07.05.2005 
27. Alma, Muzli Ukaj Trepca Mitrovicë 
28. Fijona Topallaj 
29. Elona Shabani 2005 Trepca Mitrovicë 
30. Vanesa Imeri 2004 
31. Blenda Sylejmani 2005 
32. Adea Cevak 2005 
33. Fiona Tokallaj 2006 
34. Sara Saraci 06.05.2004 Trepca 
35. Ilma Haxha 12.07.2005 Trepca 
36. Erona Pllana 23.05.2005 Trepca 
37. Alma Muzliukaj 23.02.2004 Trepca 
38. Klejdina Geci 29.11.2004 Skenderaj 
39. Ardiana Shkreli 29.08.2004 
40. Leona Meholli 27.05.2005 
41. Ylza Uka 2006 
42. Era Krasniqi 2004 
43. Merisa Bojaxhiu 2004 
44. Elisona Fondaj 2006 
45. Oneda Seremi 26.05.2004 Vëllaznimi Gjakovë 
46. Elda Abrashi 24.06.2004 Vëllaznimi Gjakovë 
47. Lidra Bala 07.07.2004 Vëllaznimi Gjakovë 
48. Sumejo Koiq 19.11.2004 Borea Pejë 
49. Albana Bruqi 21.06.2004 Borea Pejë 
50. Erza Ulnika 03.11.2005 Borea Pejë 
51. Anita Grainca 13.03.2004 Kastrioti Ferizaj 
52. Rrona Hetemi 05.04.2005 Kastrioti Ferizaj 
53. Dineta Qerkini 12.07.2005 Kastrioti Ferizaj 
54. Riga Jahiri 30.09.2006 Kastrioti Ferizaj 
55. Sibona Rexhepi 17.06.2006 Kastrioti Ferizaj 
56. Retina Tershana 16.04.2006 Kastrioti Ferizaj 
57. Era Aliu 08.02.2007 Kastrioti Ferizaj 
58. Vesa Ferizi 29.01.2007 Kastrioti Ferizaj

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera