Kimeti në stres - Bota Sot
Kimeti në stres

Basketboll

Kimeti në stres

Më: 31 maj 2018 Në ora: 17:19
Pamje nga një ndeshje

Përzgjedhësja e kombëtares U16 Femrat në basketboll, Kimete Haliti i ka ftuar në grumbullimin e parë të gjitha vajzat e lindura në vitin 2002 e më të reja.

Në grumbullim mund të marrin pjesë vajzat nga të gjitha klubet e qyteteve të Kosovës, por edhe nga jashtë vendi.

Grumbullimi i parë do të mbahet të shtunën me fillim nga ora 12:00 deri në 14:00 në palestrën e vogël të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Kosova U-16 do të garoj në Kampionatin Evropian U-16, Divizioni B që do të mbahet prej 16 deri më 25 gusht në Podgoricë të Malit të Zi.

Grupi C: Izraeli, Irlanda, Rumania, Zvicra, Luksemburgu, Kosova. Megjithatë, Kimeti është në stres sepse synon të përgatitë ekipin sa më mirë, që të dalë sa më faqe bardhë në rrafshin nëdrkombëtar.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera