Thaçi publikon listën e gjerë - Bota Sot
Thaçi publikon listën e gjerë

Basketboll

Thaçi publikon listën e gjerë

Më: 1 qershor 2018 Në ora: 16:37
Pamje nga një ndeshje

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës U16, Muhamed Thaçi e ka publikuar listën e gjerë të kësaj grupmoshe, me ç’rast do të mbahen edhe grumbullimet e para.

Thaçi i ka ftuar në grumbullimin e parë gjithsej 39 basketbollistë, të ndarë në dy grupe, ndërsa stërvitjet do të mbahen të shtunën në Qendrën Social-Edukative "Don Bosko" në Prishtinë.

Grupi i Parë do të mbaj stërvitje të shtunën me fillim nga ora 14:30-16:30 dhe Grupi i Dytë të njëjtën ditë prej orës 16:30 deri në 18:30.

Kosova U-16 do të garoj në Kampionatin Evropian U-16, Divizioni B që do të mbahet prej 9 deri më 18 gusht në Sarajevë të Bosnje e Hercegovinës.

Grupi D: Ukraina, Bosnja e Hercegovina, Republika Çeke, Zvicra, Kosova, Bjellorusia.

Grupi i Parë 
1. Shpat Mustafa 
2. Dion Sheqiri 
3. Don Polloshka 
4. Drinor Gashi 
5. Nart Jashari 
6. Bledar Thaqi 
7. fisnik Kraki 
8. Blend Mehana 
9. Enis Morina 
10. Renat Berisha 
11. Shpat Syla 
12. Drilon Shala 
13. Enis Morina 
14. Genis Mati 
15. Adrian Kika 

Grupi i Dytë 
1. Denis Zenelaj 
2. Donat Rexhepi 
3. Ari Karaxhiu 
4. Selim Hasani 
5. Altrim Osmani 
6. Ardit Gashi 
7. Diart Gashi 
8. Endrit Haxhidauti 
9. Idon Pallushi 
10. Leart Peni 
11. Bleonis Tanushi 
12. Leorit Morina 
13. Arber Rushiti 
14. Meti Thaqi

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera