Kosova U-16 do të garoj në Kampionatin Evropian U-16 - Bota Sot
Kosova U-16 do të garoj në Kampionatin Evropian U-16

Basketboll

Kosova U-16 do të garoj në Kampionatin Evropian U-16

Më: 8 qershor 2018 Në ora: 15:16
Kosova U-16

Kombëtarja e Kosovës U-16 në konkurrencën e femrave, e udhëhequr nga kryetrajnerja Kimete Halitit do të zhvilloj stërvitje ditën e shtunë dhe të diel në palestrën e sportit të kolegjit "ISP" në lagjen "Marigona Residence" në Prishtinë.

Kosova U-16 do të garoj në Kampionatin Evropian U-16, Divizioni B që do të mbahet prej 16 deri më 25 gusht në Podgoricë të Malit të Zi.

Grupi C: Izraeli, Irlanda, Rumania, Zvicra, Luksemburgu, Kosova.

E shtunë

E diel

Lista e Kosova U16: 

Astera Tuhina
Agnesa Rrahmani
Enisa Kamerolli                
Arba Hashani
Dea Pushkolli
Fjolla Ajeti
Diellza Dekaj 
Sara Vraniqi
Anita Graica
Vanesa Bojku
Ervale Shabani
Molika Muja
Dije Daku
Artina Hoxha
Enisa Qerkini
Greta Rasimi
Brikena Rexhepi
Vesa Ballazhi
Erjona Krasniqi

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera