Kosova U-20 vazhdon me stërvitjet në palestrën “1 Tetori” - Bota Sot
Kosova U-20 vazhdon me stërvitjet në palestrën “1 Tetori”

Basketboll

Kosova U-20 vazhdon me stërvitjet në palestrën “1 Tetori”

Më: 12 qershor 2018 Në ora: 12:38
Pamje nga një ndeshje

Kombëtarja U-20 e Kosovës do të mbaj stërvitje me fillim nga ora 19:00 në palestrën “1 Tetori” në Prishtinë nën drejtimin e përzgjedhësit Ernie Lee Nestor dhe trajnerëve Ilir Selmani e Ismet Ferati.

Kosova U-20 do të garoj në Kampionatin Evropian U-20, Divizioni B që do të mbahet prej 13 deri më 22 korrik në Sofje të Bullgarisë.

Grupi D: Kosova, Finlanda, Polonia, Gjeorgjia, Portugalia.

Lista e gjerë e Kosova U20:

1. Valon Bunjaku

2. Muhamedali Janjeva

3. Edmond Kryeziu

4. Atik Koshi

5. Etnik Peci

6. Dardan Kapiti

7. Dion Haxhosaj

8. Gent Shala

9. Erhan Sholla

10. Kujtim Ujkani

11. Yll Gashi

12. Luftim Cikaqi

13. Ardit Pepaj

14. Nderim Januzaj

15. Kreshnik Avdija

16. Bardhosh Kelmeni

17. Albelard Rashiti

18. Ylldrit Sahiti

19. Meriton Ismaili

20. Andi Kabashi

21. Ramadan Zekiqi

22. Bujar ?eku

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera