Kjo është gjendja e vëllezërve Rugova pas aksidentit tragjik! - Bota Sot
Kjo është gjendja e vëllezërve Rugova pas aksidentit tragjik!

Basketboll

Kjo është gjendja e vëllezërve Rugova pas aksidentit tragjik!

Më: 23 qershor 2018 Në ora: 09:47
Ilustrim

Në një aksident që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit, mbeti i vdekur basketbollisti i Kosovës, Gazmend Sinani.

Përveç Sinanit, nga ky aksident lëndime kanë pësuar edhe lojtarët dhe anëtarë të tjerë të përfaqësueses së Kosovës, duke përfshirë vëllezrit, Granit e Fisnik Rugovën.

Kësisoj, nga Federata e Basketbollit të Kosovës kanë thënë se lojtarët e tjerë kanë pësuar lëndime porse janë jashtë rrezikut për jetë.

Ndryshe, pas vdekjes tragjike të Sinanit, ka reaguar edhe ish kreu i Federatës së Basketbollit, Erolld Belegu.

“Ah bre Gazi! Ngushellime familjes Sinani!”, ka shkruar Belegu në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera