Detaje të reja rreth aksidentit ku humbi jetën Gazmend Sinani - Bota Sot
Detaje të reja rreth aksidentit ku humbi jetën Gazmend Sinani

Basketboll

Detaje të reja rreth aksidentit ku humbi jetën Gazmend Sinani

Më: 23 qershor 2018 Në ora: 11:23
Gazmend Sinani

Ngjarja e cila tronditi opinionin vendor mëngjesin e sotëm, ishte aksidenti i rëndë rrugor i një grupi të basketbollistëve të kombëtares së Kosovës, me ç’rast njëri prej tyre, Gazmend Sinani, humbi jetën.

Ngjarja e cila tronditi opinionin kosovar mëngjesin e sotëm, ishte aksidenti i rëndë rrugor i një grupi të basketbollistëve të kombëtares së Kosovës, me ç’rast njëri prej tyre, Gazmend Sinani, humbi jetën.

Bëhet e ditur se në veturën e aksidentuar, përpos Gazmend Sinanit i cili ndërroi jetë, ishin edhe basketbollistët Granit e Fisnik Rugova, Altin Morina dhe fizioterapeuti i reprezentacionit Kujtim Shala, të cilët pësuan lëndime trupore.

Nga informacionet që ka siguruar Insporti, basketbollistët e kombëtares së Kosovës, të cilët ishin në Gjakovë duke i përfunduar stërvitjet përgatitore për ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës, mbrëmë kanë dalë për të festuar ditëlindjen e Gazmend Sinanit dhe në kthim nga ndeja, në Gjakovë kanë pësuar aksident, i cili doli të jetë fatal pikërisht për Sinanin që sapo i kishte mbushur 27 vjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera