Kosova për fitore kundër San Marinos - Bota Sot
Kosova për fitore kundër San Marinos

Basketboll

Kosova për fitore kundër San Marinos

Më: 19 korrik 2018 Në ora: 10:54
Ilustrim

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) nbëri të ditur se janë gati për Kampionatin Evropian U18, Divizioni C, që mbahet nga data 22 korrik deri me 20 korrik.

Duhet theksuar se 9 shtete janë pjesëmarrëse të FIBA U18 Kampionatit Evropian, Divizioni C që do të mbahet në Prishtinë.

Në Grupin A bëjnë gara: Moldavia, Armenia, Irlanda, Malta dhe Monako, kurse në grupin B janë: Qipro, San Marino, Kosova dhe Gjibraltari.

Ndeshjen e parë Kosova e ka në program të dielën kundër San Marinos me fillim nga ora 19:30.

Të gjitha ndeshjet do të zhvillohen në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Kosova synon fitore kundër San Marinos.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera