Në hapje Prishtina - Trepça! - Bota Sot
Në hapje Prishtina - Trepça!

Basketboll

Në hapje Prishtina - Trepça!

Nga: K. Goca Më: 3 shtator 2018 Në ora: 19:17
Ilustrim

Në zyrën e Federatës së Basketbollit të Kosovës, është tërhequr shorti për edicionin e ri të Superligës së Kosovës. Në hapje mund të veçohet si ndeshje më interesante përballja mes skuadrave fqinje Bashkimit nga Prizreni, kampion në fuqi dhe Golden Eagle Yllit nga Theranda, ndërkaq sfida mes Prishtinës dhe Trepçës, një ballafaqim i rivalëve të vjetër, por dallimi në cilësi është i madh dhe prishtinasit janë favoritë të mëdhenj. Në javën e parë me 22-23 shtator, do të takohen: Prishtina-Trepça, Lipjani-Ponte Prizreni, Borea-Rahoveci dhe Bashkimi- Golden Eagle Ylli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...