Ja kur e zhvillon ndeshjen e radhës Kosova - Bota Sot
Ja kur e zhvillon ndeshjen e radhës Kosova

Basketboll

Ja kur e zhvillon ndeshjen e radhës Kosova

Më: 13 shtator 2018 Në ora: 23:01
Foto nga ndeshja

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje ndaj Maqedonisë, në ndeshjen që u zhvillua në kuadër të raundit të dytë të parakualifikimeve për FIBA Eurobasket 2021.

Maqedonia ishte në epërsi që prej fillimit të ndeshjes dhe e menaxhoi atë mjaft mirë, duke triumfuar në fund me shifrat 76:73.

Edhe pjesën e parë maqedonasit e kishin mbyllur në epërsi, 34:29.

Kjo ishte ndeshja e parë e Kosovës në këto parakualifikuese, derisa pos Maqedonisë, në grup e ka edhe Rumaninë.

Ndeshjen e radhës Kosova e zhvillon ndaj Rumanisë në udhëtim më 29 nëntor. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera