Femra që habit Kosovën, Granit Rugovën e bën me dhimbje koke, ia ka thyer rekordin - Bota Sot
Femra që habit Kosovën, Granit Rugovën e bën me dhimbje koke, ia ka thyer rekordin

Basketboll

Femra që habit Kosovën, Granit Rugovën e bën me dhimbje koke, ia ka thyer rekordin

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 10:58
Femra që habit Kosovën, Granit Rugovën e bën me dhimbje koke, ia ka thyer rekordin

Java e shtatë në Ligën e Femrave në basketboll u karakterizua me 116 pikët e shënuara nga basketbollistja e Prishtinës, Marigona Rushiti në përballje me Vushtrrinë, ndeshje kjo që ka përfunduar me shifrat 126:31. Femra që habit Kosovën, Granit Rugovën e bën me dhimbje koke, ia ka thyer rekordin

Në këtë mënyrë basketbollistja bardhekaltër ia ka thyer rekordin Granit Rugovës, ish-basketbollistit të Prishtinës dhe të Përfaqësueses së Kosovës, tani Drejtor i kombëtares në Federatën e Basketbollit të Kosovës.

Rugova me fanellën bardhekaltër në duel me Mitrovicën në vitin 2009 i pati shënuar 110 pikë.

Ndërkaq në kuadër të xhiros së shtatë fitore kanë regjistruar edhe Bashkimi në ballafaqim me Vëllaznimin (83:43), pastaj Kastrioti triumfoi ndaj Trepcës (65:60) dhe Sfera ishte skuadër më e mirë se Drita (60:47).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...