Klitschko i kthehet boksit - Bota Sot
Klitschko i kthehet boksit

Boksi

Klitschko i kthehet boksit

Më: 18 janar 2019 Në ora: 15:42
Klitschko i kthehet boksit

Wladimir Klitschko i ka filluar negociatat për t’iu kthyer boksit dhe ish-kampioni botëror në kategorinë e peshave të rënda dëshiron ta nisë kthimin e tij me rimeçe kundër Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt.

42-vjeçari u pensionua nga karriera e tij si boksier profesionist në prill të vitit 2017, pasi pësoi disfatë në meçin kundër Joshuas në stadiumin kombëtar të Anglisë, Wembley.

Megjithatë sipas revistës Ring, Klitschko ka qenë në negociata me DAZN për ta bërë kthimin e tij përmes tri meçeve. Në meçin e parë, ukrainasi do të ndeshet me një kundërshtar më të dobët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...