Sportistja e Kosovës shtrihet në spital! - Bota Sot
Sportistja e Kosovës shtrihet në spital!

Boksi

Sportistja e Kosovës shtrihet në spital!

Nga: K. G. Më: 1 shkurt 2019 Në ora: 15:16
Sportistja e Kosovës shtrihet në spital!

Klubi i Boksit Gollakut, me trajner Besim Brahimin i cili është selektor i kombëtares së Kosovës, ka bërë të ditur se boksierja më e mirë në vendin tonë, është shtrirë në spital, për shkak të një lëndimit. “Boksieria Donjeta Sadiku pas një lëndimit në bërryl, sot pat një intervenim. Për shkak të këtij lëndimit Donjeta nuk mund të marrë pjesë në turneun ‘Strangjat’. I urojme shërim sa më të shpejtë dhe shpresojmë të mos këtë më lëndime”, bëhet e ditur nga KBO Gollaku.  Donjeta është prej sportisteve që pretendon normën olimpike për Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...