Eddie Hearn bën krahasimin mes Joshua, Wilder dhe Fury - Bota Sot
Eddie Hearn bën krahasimin mes Joshua, Wilder dhe Fury

Boksi

Eddie Hearn bën krahasimin mes Joshua, Wilder dhe Fury

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 18:55
Eddie Hearn

Eddie Hearn ka bërë krahasimin me Anthony Joshua, Deontay Wilder dhe Tyson Fury.

Ai këtë e ka bërë duke krahasuar 23 ndeshjet e para të boksierëve, dhe këtë e ka publikuar në faqen e tij në ‘Instagram’.

Joshua ishte adresa e disa kritikave ditëve të fundit, pasi bëri të ditur se do të ndeshet me Jarrell Miller, edhe pse kishte premtuar se do të përballet me Furyn apo Wilder.

Gjithsesi, promotori i tij, Hearn, ka publikuar një foto në ‘Instagram’ duke krahasuar karrierat e tre më të mirëve në peshat e rënda, duke krahasuar 23 ndeshjet e para të tyre.

Image

Statistikat tregojnë se Joshua ka pasur kundërshtar shumë më të fortë sesa Tyson Fury e Deontay Wilder.

Statistika nuk gënjejnë dhe shihet se AJ ka pasur konkurrencë më të madhe. Gjithsesi, ai ka qenë më i kritikuar sesa dyshja e lartpërmendur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...