Joshua tregon se me kë dëshiron të përballet pas Jarrell Miller - Bota Sot
Joshua tregon se me kë dëshiron të përballet pas Jarrell Miller

Boksi

Joshua tregon se me kë dëshiron të përballet pas Jarrell Miller

Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 20:51
Anthony Joshua dhe Jarrell Miller

Anthony Joshua përsëri ka befasuar kur ka folur për kundërshtarin e radhës, pas duelit me Miller.

Joshua do të përballet me Miller më 1 qershor, në ‘Madison Square Garden’ në Nju Jork, për të mbrojtur titujt e tij.

Të gjithë adhuruesit e boksit do të dëshironin një duel të Joshuas me Deontay Wilder apo Tyson Fury, por duket se kjo nuk do të ndodh as pas duelit me Milller.

“Tyson Fury dhe Deontay Wilder kanë thënë se do të më fusin në listën e zezë. Ata nuk më duan lider të negociatave, dhe kjo është e çuditshme” ka thënë AJ.

“Pasi ta largoj nga rruga ‘Big Baby’ mund të them se do të shikoj për Luis Ortiz. Ajo besoj se do të jetë ndeshja e radhës, pas debutimit në SHBA” ka thënë ndër të tjerash britaniku.

Me siguri se kjo nuk do t’iu pëlqej tifozëve të boksit, pasi të gjithë presin duelin e Joshuas me Wilder apo Fury.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...