Shtyhet lufta Wilder – Fury? - Bota Sot
Shtyhet lufta Wilder – Fury?

Boksi

Shtyhet lufta Wilder – Fury?

Më: 26 shkurt 2019 Në ora: 22:44
Wilder – Fury

Lufta e shumë pritur mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury nuk do të zhvillohet.

Sipas WBCMoro, ndeshja e planifikuar mes boksierit amerikan, Deontay Wilder dhe britanikut Tyson Fury, është shtyrë.

Sipas këtij njoftimi, Tyson Fury do të luftojë me një tjetër kundërshtar.

Të dy këta boksier janë përballur fillimisht në dhjetor të vitit të kaluar, në meçin që përfundoi baras në Amerikë.

Një meç tjetër ishte planifikuar në muajin prill, si revansh i atij të tetorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...