Legjenda e boksit botëror shtrohet në spital - Bota Sot
Legjenda e boksit botëror shtrohet në spital

Boksi

Legjenda e boksit botëror shtrohet në spital

Më: 4 mars 2019 Në ora: 14:34
Frank Bruno

Ish-kampioni i botës në kategorinë e rënë në boks, britaniku i njohur Frank Bruno, është dërguar në spital me urgjencë.

57-vjeçari ishte në agoni gjatë fundjavës dhe u shtrua në spital për t’u shëruar nga pneumonia, shkruajnë mediat britanike.

Ai u kontrollua nga doktorët të hënën në mëngjes dhe do të lirohet nga spital por me pasi me shumë medikamente. Doktorët kanë sugjeruar që ai të pushojë disa ditë për ta rimarrë veten.

“Franku është prekur nga pneumonia”, ka konfirmuar menaxheri i tij Dave Davies.

Gjatë karrirës së tij të bujshme 14-vjeçare, Bruno u shpall kampion bote në kategorinë e rëndë në divizionin WBC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...