Rizgjidhet situata: Do të ketë një revansh mes Fury dhe Wilder - Bota Sot
Rizgjidhet situata: Do të ketë një revansh mes Fury dhe Wilder

Boksi

Rizgjidhet situata: Do të ketë një revansh mes Fury dhe Wilder

Më: 23 mars 2019 Në ora: 18:41
Tyson Fury dhe Deontay Wilder

Tyson Fury dhe Deontay Wilder do të përballen sërish në një ring boksi.

Sipas promotorit Bob Arum, boksierët mund të duelojnë me njëri tjetrin jo më herët sesa viti 2020.

Dy gjigantët e peshave super të rënda kishin luajtur baras në duelin e tyre të parë, më 1 dhjetor të vitit të kaluar, në Los Angeles.

“Fury do të ketë edhe një tjetër spektakël në Amerikë, shpresoj se në shkurt të vitit tjetër ai do të përballet me Wilder” ka thënë Arum.

Wilder tashmë ka zyrtarizuar duelin e tij të radhës, dhe do ta mbrojë titullin e WBC ndaj Dominic Breazeale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...