Eddie Hearn: Këto janë katër duelet e radhës për Joshuan - Bota Sot
Eddie Hearn: Këto janë katër duelet e radhës për Joshuan

Boksi

Eddie Hearn: Këto janë katër duelet e radhës për Joshuan

Më: 28 mars 2019 Në ora: 23:31
Anthony Joshua

Promotori i Anthony Joshua, Eddie Hearn, ka zbuluar katër duelet e radhës për Anthony Joshuan.

Anthony Joshua do të përballet me të pamposhturin Jarrell Miller, më 1 qershor, në Madison Square Garden të New York.

Por, në 18 muajt e ardhshëm, Joshua do të përballet edhe me të tjerë kontestues të titujve të tij, ka bërë të ditur Eddie Hearn.

Pas ndeshjes me Miller, Joshua shpreson për një duel me amerikanin i cili mban rripin e WBC, Deontay Wilder.

“Ne duam që të përballemi me Wilder në nëntor apo dhjetor të këtij viti” ka thënë Hearn.

Pulev, Wilder, Fury dhe Usyk pritet të jenë katër kundërshtarët e ardhshëm të AJ, pas Jarrell Miller.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat