Puthja e gazetares i kushtoi shtrenjtë boksierit të njohur - Bota Sot
Puthja e gazetares i kushtoi shtrenjtë boksierit të njohur

Boksi

Puthja e gazetares i kushtoi shtrenjtë boksierit të njohur

Më: 29 mars 2019 Në ora: 16:44

Shefat e boksit në Kaliforni kanë pezulluar licencën bullgare të boksierit, Kubrat Pulev pasi ai “me forcë” e puthi një gazetare në buzë gjatë një interviste.

Video u shfaq nga Pulev duke përqafuar Jennifer Ravalo, kur u pyet rreth luftimit të Tyson Fury. Pulev, 37 vjeç, pretendoi se palët ishin miq, por Ravalo tha se kishte takuar boksierin vetëm një ditë më parë.

Avokati i Ravalo Gloria Allred tha se veprimet e tij ishin “të padëshirueshme dhe të paligjshme”.

Boksieri është urdhëruar të paraqitet para Komisionit Shtetëror të Atletikës të Kalifornisë (Csac), i cili tha se “e marrin këtë incident seriozisht”.

“Para se të licencohet përsëri për të luftuar në Kaliforni, boksieri Kubrat Pulev duhet të paraqitet para komisionit dhe të demonstrojë se do të jetë në përputhje me këtë parim të respektit”, thuhet në deklaratën e Komisionit Shtetëror të Atletikës të Kalifornisë.

Incidenti ndodhi pasi Pulev mundi të shtunën Bogdan Dinu të Rumanisë në Kosta Mesa, Kaliforni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat