Po rikthehet Klitschko, zbulohet data dhe vendi ku do të zhvillohet meçi i tij i parë - Bota Sot
Po rikthehet Klitschko, zbulohet data dhe vendi ku do të zhvillohet meçi i tij i parë

Boksi

Po rikthehet Klitschko, zbulohet data dhe vendi ku do të zhvillohet meçi i tij i parë

Më: 1 prill 2019 Në ora: 17:37
Wladimir Klitschko

Boksieri i njohur ukrainas, Wladimir Klitschko, ka vendosur që të rikthehet në ring që në muajin e ardhshëm të këtij viti.

Sipas gazetës ukrainase “Sport Arena”, Klitschko ka arritur marrëveshje prej 92 milionë funtave me transmetuesin “DAZN” dhe do të zhvillojë tri meçe.

Ish-kampioni i peshave të rënda do të rikthehet më 25 maj, me meçin që do ta zhvillojë në “Stadiumin Olimpik” në Kiev të Ukrainës dhe kjo do të jetë ndeshja e tij e parë në shtëpi që nga viti 1998.

Ende nuk dihet se kush do të jetë kundërshtari i tij i parë. Kohë më parë ishte përfolur se do të jetë boksieri britanik, Dontay Wilder, por ende nuk ka diçka zyrtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...