Ja çfarë e pret Aziz Salihun! 1 maj është diçka e pabesueshme për shumëkënd! - Bota Sot
Ja çfarë e pret Aziz Salihun! 1 maj është diçka e pabesueshme për shumëkënd!

Boksi

Ja çfarë e pret Aziz Salihun! 1 maj është diçka e pabesueshme për shumëkënd!

Më: 19 prill 2019 Në ora: 11:20
Ja çfarë e pret Aziz Salihun! 1 maj është diçka e pabesueshme për shumëkënd!

Një maj është dita që protestohet për punë, ndërsa në Kosovë kjo ditë festohet, por për ish boksierin e mirënjohur Aziz Salihu, fitues i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984 në Los Anxhelos, është edhe ditë feste edhe ditë pensionimi!

Me 1 maj legjenda e boksit apo sportisti i shekullit ka datëlindjen dhe për dikë është e pabesueshme, por shumë e vërtetë se ai e fiton statutin e pensionistit! Mbush fiks 65 vite! ‘Zizi’ është emër i madh që sot të gjitha gjeneratat mburren me sukseset e tija!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...