Premtimi i Dana White: Ja kur do të zhvillohet rimeçi në mes McGregor dhe Khabib - Bota Sot
Premtimi i Dana White: Ja kur do të zhvillohet rimeçi në mes McGregor dhe Khabib

Boksi

Premtimi i Dana White: Ja kur do të zhvillohet rimeçi në mes McGregor dhe Khabib

Më: 26 prill 2019 Në ora: 20:35
McGregor dhe Khabib

Presidenti i UFC-së, Dana White, u ka dhënë shpresë fansave të UFC-së për të parë një tjetër duel mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov.

Numri 1 i arteve marciale mikse shpreson që një ditë dy sportistët të respektojnë njëri-tjetrin, çka do ta bënte të mundur revanshin mes tyre.

“Kam frikë se ata të dy nuk do t’ia japin kurrë dorën njëri-tjetrit, të bëhen miq dhe të hanë një darkë së bashku. Megjithatë, kur ngjitesh në kafaz dhe duelon me një rival duhet në radhë të parë të respektosh atë që ke përballë.

Unë besoj se një ditë do të arrijmë në këtë pikë, që ata të dy të respektojnë njëri-tjetrin dhe të realizojmë revanshin. Nuk ka rëndësi nëse e duan apo jo njëri-tjetrin, rëndësi ka që ata të respektojnë njëri-tjetrin si rivalë”, tha Dana White.

Sfida e parë mes dy sportistëve, zhvilluar në tetor të vitit të kaluar (UFC 229), u fitua me “submission” në raundin e katërt nga Khabib Nurmagomedov.

Ai mbrojti titullin kampion bote të peshës së lehtë, ndërkohë që më pas nisi një sherr masiv edhe mes stafeve të dy sportistëve. Të dy sportistët u pezulluan, McGregor 6 muaj e Khabib 9 muaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...