Pamjet që tregojnë fuqinë e tyre - Bota Sot
Pamjet që tregojnë fuqinë e tyre

Boksi

Pamjet që tregojnë fuqinë e tyre

Më: 4 maj 2019 Në ora: 16:13
Pamjet që tregojnë fuqinë e tyre

Saul “Canelo” Alvarez sonte mbron titujt e botës në kategorinë e mesme WBA, WBC dhe IBF, kurse sfiduesi i këtij kampioni meksikan është amerikani Daniel Jacobs.

Sfida midis tyre nga shumë kush në Amerikë po quhet si meç i vitit dhe nëse shikohen videot nga luftërat e tyre të kaluara, kuptohet se më të drejtë Jacobs dikur ka qenë kampion meqë mundi Gennady Golovkinin, kurse Canelo nuk është rastësisht kampion bote në tri federata.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...