Reagon Haxhi Krasniqi pas humbjes - Bota Sot
Reagon Haxhi Krasniqi pas humbjes

Boksi

Reagon Haxhi Krasniqi pas humbjes

Më: 12 maj 2019 Në ora: 00:24
Robin Haxhi Krasniqi

Robin Haxhi Krasniqi është mposhtur në meçin për titull evropian në kategorinë super të mesme në federatën EBU, të shtunën mbrëma.

Boksieri nga Kosova u mposht nga gjermani, Stefan Heartel, me vendim unanim të gjyqtarëve pas 12 rundeve, shkruan Periskopi.

Pas verdiktit, Krasniqi e ka pranuar se ishte një meç shumë i vështirë, derisa ka thën se do të kthehet së shpejti.

“Ka qenë një luftë shumë e vështirë, do të kthehem shumë shpejt. Një e qarë në syrin tim ma pamundësoi të luftojë ashtu siç dua. Haertel ishte shumë i mirë sonte. Do të punoj shumë që të kthehem shumë shpejt”, ka thënë ai.

Kujtojmë se ky meç ishte paralajmëruar nga nëntori i vitit të kaluar, por Heartfel kishte probleme shëndetësore dhe nuk mund të boksonte. /Periskpi.com/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...