Robin Krasniqi ankohet se ia bënë me hile kundër Hartel - Bota Sot
Robin Krasniqi ankohet se ia bënë me hile kundër Hartel

Boksi

Robin Krasniqi ankohet se ia bënë me hile kundër Hartel

Më: 13 maj 2019 Në ora: 00:58
Robin Krasniqi

Robin Krasniqi e humbi titullin e Evropës (EBU) pasi u mposht nga boksieri gjerman Stefan Hartel me vendim të gjyqtarëve.

Por skuadra e tij është ankuar se nuk është vendim i drejtë dhe se Krasniqit i është bërë me hile.

Ata në një postim të gjatë kanë shkruar se pas analizës së bërë rezultati duhej të ishte i barabartë.

Ky është reagimi i tyre:

PASQYRA NGA EKIPI I KRASNIQIT:

Lufta e djeshme mes Robin dhe Stefan Härtel u quajt Beteja e Vitit nga EBU dhe kjo na bën shumë krenarë përsëri, por ne do të dëshironim të shprehim këtu pas një analize intensive të videove se vendimi definitivisht nuk ishte i drejtë! Ne numëruam çdo pikë të vetëm në çdo raund dhe kemi një barazim 114: 114.

Ne e dimë se Robin nuk ka treguar luftën e tij më të mirë dje, sidomos pasi qarjes dhe rrjedhjes së gjakut e pamundësuan atë të bënte 11 raunde, por ai patjetër fitoi 6 raunde dhe kjo është e mjaftueshme për të mbrojtur titullin! Stefan Härtel ka gjithë dashurinë time, pavarësisht nga një performancë e mirë e përgjithshme dhe edhe pse ne e trajtojmë atë, jo një kampion evropian!

Në raundet, të cilat ju mund të jepni Stefan, ka ende 2 deri në 3 raunde, të cilat ishin edhe shumë të ngushtë! Duke pasur parasysh se Robin ishte kampion i mbrojtur dhe boksieri shtëpiak, nuk do të kishte qenë një mrekulli nëse Robin kishte fituar gjithashtu, por këtu vëmë re se gjyqtarët kanë dhënë titullin në mënyrë të qartë sfiduesit!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...