E puthi gazetaren në transmetim live, merret vendimi drastik për boksierin - Bota Sot
E puthi gazetaren në transmetim live, merret vendimi drastik për boksierin

Boksi

E puthi gazetaren në transmetim live, merret vendimi drastik për boksierin

Më: 15 maj 2019 Në ora: 12:24
Kubrat Pulev me gazetaren

Kubrat Pulev është ndëshkuar, suspenduar dhe është urdhëruar që të shkojë në klasa ku mësohet preventimi i ngacmimeve seksuale, pasi e puthi një reportere live.

Boskieri bullgar i peshave të rënda, puthi në buzë gazetaren Jennifer Ravalo pa marrë pëlqimin e saj kur ajo po e intervistonte pas fitores së tij në mars.

I gjithë incidenti kishte ndodhur pasi Pulev e kishte mposhtur boksierin rumun Bogdan Dinu, në Costa Mesa të Kalifornisë.

Komisioni i Atletikës i Shtetit të Kalifornisë raportohet se e ka urdhëruar Pulevin të paguajë ndëshkimin me shumë 1.935 funte dhe i është thënë që të dëgjojë ligjërime për preventimin e ngacmiemve seksuale.

Image

Pulev e kishte puthur gazetaren Ravalo gjatë intervistës

Vetëm në këtë mënyrë atij do t’i lejohet që ai të luftojë sërish në Amerikën Veriore.

Në rast se e kompleton këtë kurs dhe i plotëson kushtet e tjera deri më datë 22 korrik, atëherë Pulev, 38-vjeçar, do të mund të aplikojë që t’i kthehet licensa e boksit.

Pulev i kërkoi falje Ravalos, gjatë seancës me komisionin.

Në rast se do ta vazhdojë karrierën, Pulevi do të bëhet kundërshtar potencial i Anthony Joshuas e Tyson Furyt, pasi është lidhur me duele të mundshme me dy boksierët britanikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...