Boksierët e Shkupi marrin pjesë në dy gara të forta ndërkombëtare - Bota Sot
Boksierët e Shkupi marrin pjesë në dy gara të forta ndërkombëtare

Boksi

Boksierët e Shkupi marrin pjesë në dy gara të forta ndërkombëtare

Më: 17 maj 2019 Në ora: 11:48
Boksierët e Shkupi marrin pjesë në dy gara të forta ndërkombëtare

Dy boksierët e talentuar të KB Shkupi, Hurmet Jonuzi (75kg) dhe Ardijan Azemi (+80kg) do të marrin pjesë në dy turne cilësore ndërkombëtare të boksit, shkruan Lajm i Maqedonisë.

Jonuzi do të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar për të rinj “Mostar 2019”(Bosnjë e Hercegovinë, 23-26 maj), i cili turne është në kalendarin e EUBC, kurse në të njëjtën kohë boksieri tjetër i KB Shkupi, Ardijan Azemi do të marrë pjesë në kampionatin europian për junior, i cili nga 22 maj dhe 2 qershor do të zhvillohet në Gallati të Rumanisë.

“Suksese djema. Forca Shkupi”, iu ka uruar dhe iu ka dhënë kurajo trajneri i tyre dhe i KB Shkupi, Naser Haruni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...