E djathta e ‘hekurt’ e Seferit e mbyll meçin me fitore - Bota Sot
E djathta e ‘hekurt’ e Seferit e mbyll meçin me fitore

Boksi

E djathta e ‘hekurt’ e Seferit e mbyll meçin me fitore

Më: 25 maj 2019 Në ora: 22:31
Nuri Seferi

(E plotësuar) - Para pak çastesh ka përfunduar meçi i zjarrtë ndërmjet Nuri Seferit dhe boksierit me nënshtetësi gjermane Rashidit.

Seferi gjatë gjithë kohës e dominoi ndeshje duke u tregua mjaft luftëtar ndaj gjermanit.

Pas numërimit të goditjeve nga juria prezent, Nuri arriti ta mposht Rashidin.

Image

Këtu mund ta shikoni drejtpërdrejtë meçin e Nuri Seferit me Rashid

Nuri Seferi do të rikthehet në ring. Ai do të ndeshet me boksierin me nënshtetësi gjermane Rad Rashid.

Nuri Seferi i cili peshon 90 kilogram do të ketë përball ‘bishën’ 91 kilogramshin, Rad Rashid.

Ndërkaq këtë meç të madh që fillon nga ora 22:30 mund ta shikoni ekskluzivisht në faqen zyrtare të Nuri Seferit në “Facebook”.

Kujtojmë se Seferi po tregon cilësi të larta në boksin profesionist – por sonte duhet të ketë kujdes të shtuar pasi para vetit ka një boksier mjaft taktik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...