Joshua ishte nokautuar edhe para meçit me Ruizin: Partneri i sparingut e kishte rrëzuar Anthonyn, por AJ e ka fshehur këtë - Bota Sot
Joshua ishte nokautuar edhe para meçit me Ruizin: Partneri i sparingut e kishte rrëzuar Anthonyn, por AJ e ka fshehur këtë

Boksi

Joshua ishte nokautuar edhe para meçit me Ruizin: Partneri i sparingut e kishte rrëzuar Anthonyn, por AJ e ka fshehur këtë

Më: 4 qershor 2019 Në ora: 18:22
Anthony Joshua dhe Andy Ruiz

Anthony Joshua u eliminua gjatë nokautua gjatë përgatitjet për ballafaqimin e radhës që çuditërisht e humbi kundër Andy Ruizit, shkruan World Boxing News.

Boksieri britanik ka humbur ndeshjen e parë në karrierës gjatë mbrëmjes së shtunës. Meksikani në katër raste e shtriu për dysheme rivalin gjersa meçi u ndërpre në raundin e shtatë.

Para ndeshjes, Joshua dhe promotori i tij, Eddie Hearn thanë se ishin të kënaqur me përgatitjet që bënë, por sipas WBN-së, kjo nuk është e vërtetë.

Në fakt, gjatë sparingut, Joshua u nokautua nga partneri i tij, Joey Dawejko. Ky i fundit ishte vetëm një luftëtar dhe Joshua e zgjodhi atë që ta ndihmoj në përgatitjet për Ruizin, por gjërat nuk shkuan siç kishin planifikuar në kampion e britanikut.

Ndryshe, Joshua disa ditë para betejës u pa me një maskë në fytyrë, por ai nuk donte të shpjegonte se për çka bëhet fjalë duke zgjedhur që të hesht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...