Boksierët shqiptar që përfaqësojnë Maqedoninë Veriore

Boksi

Boksierët shqiptar që përfaqësojnë Maqedoninë Veriore

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 13:08
Boksierët shqiptar që përfaqësojnë Maqedoninë Veriore

Tre boksierë të Maqedonisë së Veriut, Jasin Lama (-60kg), Arsim Etemi (75kg) dhe Goce Janeski (-69kg), nën udhëheqjen e trajnerit Petre Çurlinovski, do të marrin pjesë në Lojërat Europinae në Minsk të Bjellorusisë nga 21 deri më 30 qershor, shkruan Lajm e Maqedonisë Veriore.

Për në Bjellorusi do të udhëtohet me 19 qershor. Në Lojërat e dyta Europiane do të marrin pjesë 4000 sportistë nga 50 shtete në 15 sporte.

Në dhjetë sporte garat do të jenë me karakterë kualifikues për lojërat Olimpike 2020 në Tokio të Japonisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat