Konfirmohet dueli i revanshit mes Joshua dhe Ruiz - Bota Sot
Konfirmohet dueli i revanshit mes Joshua dhe Ruiz

Boksi

Konfirmohet dueli i revanshit mes Joshua dhe Ruiz

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 14:55
Joshua dhe Ruiz

Dy boksierët e kategorisë së rëndë do të ndeshen me njëri tjetrin përsëri brenda këtij viti.

Andy Ruiz Junio shkaktoi njërën nga befasitë më të mëdha në boks, duke e mundur kampionin Anthony Joshua dhe njëherësh duke ia shkaktuar atij humbjen e parë në karrierë.

Në botën e boksit ish-kampionit i ofrohet gjithnjë shansi i ndeshjes së revanshit me shumë gjasa dueli i dytë mes Ruiz e Joshua do të zhvillohet mes muajve nëntor dhe dhjetor.

Eddie Hearn, promotori i britanikut, ka shkruar në rrjetet sociale se e kanë aktivizuar në kontratë klauzolën për duelin e revanshit, i cili do të zhvillohet në fund të këtij viti, teksa mbetet për t’u përcaktuar vetëm vendi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...