Djali i Arkanit flet hapur, se a do ketë siguri për shqiptarin e Kosovës në Beograd! - Bota Sot
Djali i Arkanit flet hapur, se a do ketë siguri për shqiptarin e Kosovës në Beograd!

Boksi

Djali i Arkanit flet hapur, se a do ketë siguri për shqiptarin e Kosovës në Beograd!

Nga: Kemajl Goca Më: 9 qershor 2019 Në ora: 13:09
Djali i Arkanit flet se a do ketë siguri për shqiptarin e Kosovës në Beograd!

Boksieri serb, Velko Razhnjatoviç, ndryshe djali i kriminelit Zhelko, i njohur si Arkanit, ka folur për meçin me shqiptarin e Kosovës, Petri Mazrekaj, që do të boksojë në kategorinë super të mesme në WBC.

Djali i Arkanit tha se nuk e garanton në ring Mazrekajn sepse aty fiton kush është më i miri por sa i përket sigurisë e garanton se nuk do t’i mungojë as qimja e flokut.
“E garantoi Mazrekajn se nuk do t’i lejojmë t'i mungojë asnjë fije e flokut, nëse do t'i ndodhë diçka atij do të ishte turp për ne. Ndërkohë në ring nuk është i siguruar, sepse në sport fiton ai që është më i miri. Arkani është simbol i yni”, kështu ka thënë mes të tjera Velko për “Kuririn”.
“Bisedat janë në vazhdim, do kisha qenë shumë i lumtur që ai djalë që me fton për kurdisje të dueleve drejtpërsëdrejti të shef se kush jam dhe çka jam, a po qese vetëm me provokon, po me se mendon që mund të luftoj me mu atë dhe le të bën e pres në Beograd me plotëbesim”, tha Velko. Meçi është paraparë të zhvillohet me 31 gusht të këtij vitit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...