Edhe Fjolla Qunaj në finale - Bota Sot
Edhe Fjolla Qunaj në finale

Boksi

Edhe Fjolla Qunaj në finale

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 18:04
Edhe Fjolla Qunaj në finale

Sot u zhvilluan gjysmëfinalet e turneut ndërkombëtar “Klokoçov” dhe në ring në 52 kg Fjolla Qunaj boksoi kundër boksieres polake Aneta Temich dhe bindshëm fitoi, u kualifikua për në finale.

Trajnerja Mariola Sallauka u nda e kënaqur me boksin që tregoi Qunaj dhe pret fitore edhe në finale nga Qunaj.

Drejtësinë në këtë turne ndërkombëtar po e ndan dhe gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat