Djali i Arkanit provokon: ‘Deri n’mot në Prizren’! - Bota Sot
Djali i Arkanit provokon: ‘Deri n’mot në Prizren’!

Boksi

Djali i Arkanit provokon: ‘Deri n’mot në Prizren’!

Nga: Kemajl Goca Më: 29 qershor 2019 Në ora: 11:26
Djali i Arkanit provokon: ‘Deri n’mot në Prizren’

Boksieri Velko, djali i kriminelit Zhelko Razhnjatoviq, i njohur me emrin Arkan, vazhdon të shes mend dhe sipas tij, po përgatitet për një meç me 7 shtator që mund të mbahet në Edmondo të Kanadasë dhe të boksojë kundër një boksierit meksikan. 

Duket se ai e ka harruar meçin e planifikuar me 31 gusht ndaj Petrit Mazrekajt të Republikës së Kosovës. 

A mos vallë, Velko po mundohet t’i shmanget luftës me shqiptarin dhe tani orvatet te plasojë edhe provokime, me demek me këngën: ‘Deri n’mot në Prizren’. 

Trajneri dhe menaxheri, po ashtu edhe vet Velko presin që gjatë meçit do të kenë mbështetje të madhe të njerëzit e tyre që janë në Kanada dhe Amerikë. 

“Serbi në ring do të hyjë/ngjitet me këngë ‘Deri n’mot në Prizren’”, shkruan një farë mediumi serb ‘Kurir’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...