Mazrekaj: Djali i Arkanit nuk ka ‘qare’ pa e bërë këtë gjë - Bota Sot
Mazrekaj: Djali i Arkanit nuk ka ‘qare’ pa e bërë këtë gjë

Boksi

Mazrekaj: Djali i Arkanit nuk ka ‘qare’ pa e bërë këtë gjë

Më: 3 korrik 2019 Në ora: 12:11
Mazrekaj: Djali i Arkanit nuk ka ‘qare’ pa e bërë këtë gjë

Boksieri Petrit Mazrekaj, më 31 gusht pritet që të përballet me boksierin nga Serbia, Velko Razhnjatoviq, djali i kriminelit serb Zhelko Razhnjatoviq - Arkan, dhe i këngëtares serbe Ceca.

“Menaxhmenti i tyre ka kërkuar qe meçi te zhvillohet ne Beograd.

Por, unë kam kërkesë edhe nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe shume njerëz të afërt që mos të shkojë në Beograd.

Ata kanë kërkuar që edhe në Republikën Serbe të Bosnjës të luhet meçi, mirëpo as atje nuk do te shkojmë.

Ne kemi kërkuar qe meçi të luhet në vend neutral. Shembull ne Berlin, në Zvicër në Austri”, deklaruar Petrit Mazrekaj në një intervistë në RTK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat